Odłowy kontrolno-regulacyjne

Okręg PZW w Poznaniu informuje wędkarzy, że ze wzgledu na panującą szuszę hydrologiczną i drastyczny spadek poziomu wody w zbiorniku Rydzyna, który spowodował, że powierzchnia zbiornika zmniejszyła się z 40 ha do zaledwie 14 ha przy głebokości która spadła z 1,8 m do 0,53 m, aby nie dopuścić do przyduchy i masowego śnięcia ryb, postanowiono przeprowadzić odłowy interwencyjne i przerzut ryb do innych zbiorników.

 

Informujemy, że wszystkie odłowione ryby trafią do pobliskich akwenów użytkowanych przez PZW oraz na obsady stawów hodowlanych celem utworzenia nowych stad tarlowych. Ryby trafią do zbiorników, które nie są obwodami rybackimi. Informujemy ponadto, że nie będzie prowadzona sprzedaż odławianych ryb.

 

W pierwszym dniu odłowów 8 października br. odłowiono łącznie 3.278 kg ryb (jeden zaciąg), w tym:

· karaś srebrzysty – 2.320

· lin – 572

· szczupak – 338

· okoń – 25

· karp – 20

· boleń – 1,5

· sandacz – 1,5

Ryby zostały rozdysponowane następujaco: zbiornik w Sowinach i jezioro Krzywińskie – 2.976 kg ryb, a 302 kg tarlaków lina przeznaczono na obsadę stawów hodowlanych w naszych ośrodkach zarybieniowych.

Drugi dzień odłowów 9 października, także jeden zaciąg i 3.395 kg ryb:

· Karaś srebrzysty – 992

· Lin – 2.110

· Szczupak – 200

· Okoń – 15

· Karp – 28

· Sum – 50

Ryby zostały rozdysponowane następujaco: zbiorniki Zaborowice i Długołęka oraz staw w Golejewku zarybiono 2.645 kg ryb, do ośrodków zarybieniowych trafiło 700 kg lina i 50 kg suma.

źródło: poznan.pzw.org.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *